Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul

Avrupa Konteyner,Atık Konteyner,Cafe Konteyner - Jeneratör Konteyner
  • Jeneratör Konteyner

Jeneratör Konteyner

 

Jeneratör Konteyner

Büyük yakıt depoları birçok uygulamaya uyacak şekilde kesintisiz kullanımını sağlar. Ses azaltma ve ses geçirmez kanopiler, isteğe bağlı uzaktan başlatma ve paralelleme tesisleri, bir bankada 32 sete kadar ayarlanabilen çok üniteli çalışma için yapılandırılabilen bu Jeneretör konteyner ünitelerinin diğer özellikleri arasındadır. 

Kamu hizmetleri, uzaktan elektrik, madencilik, inşaat, devam eden operasyonlar, büyük endüstriyel kapanmalar, bekleme gücü, hastaneler, madencilik ve endüstriyel işleme tesisleri, asal güç, çok megawatt enerji santralleri ve benzeri  bir çok alanda kullanılmaktadır.

 

Standart Konteynerler (Dry van): bu konteynerler genel amaçlı kullanılan konteynerlerdir. Her türden kuru yükün taşınmasında bu tip konteynerler kullanılmaktadır. Ölçüleri genelde 20' ve 40' olmakla beraber 45' ve hatta son dönemde 54' uzunlukta konteynerler kullanılmaya başlamıştır.

High Cube Konteynerler: Standart konteynerlerle yapısal olarak benzer olmakla beraber yüksekliği 2591mm olan box konteynerlerden 2896mm yüksekliği ile daha hacimli bir yüklemeye imkân sunan bir konteyner tipidir. Genellikle 40' olarak üretilmiştir. Kullanım alanı her tür kuru yük, hafif ve hacimli yükler ve yüksekliği 2,7m’ye kadar olan gabari yüklerin taşınmasında kullanılır. 

Open Top Konteynerler: Standart konteynerlerden farklı olarak tavan kısmı tamamıyla açık olan konteynerlerdir. İç dolumu yapıldıktan sonra branda ile kapatılır. Ölçüleri genelde 20' ve 40' uzunluktadır. Yükü tepeden koymaya imkân tanıdığından doğal kullanım alanları konteyner kapısından sığmayan gabari yükler ile elleçlenmesi vinç aynısı ekipmanlarla yapılması gereken yüklerdir.

Flatrack Konteynerler: Bu konteynerler bir taban platformu ve iki uç duvarından oluşan taşıma araçlarıdır. İstendiğinde uç duvarlar dik sabitlenebilir veya kapatılarak tabana yatırılarak bir taşıma platformuna dönüşür. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. Kullanım alanları ağır tonajlı yükler, yüksek veya geniş taşmalı yüklerdir. Zaman zaman iki veya daha çok flatrack konteynerden platform oluşturularak yüksek hacimli break bulk yüklerin taşınması ve sabitlenmesinde de kullanılır.   

Platformlar (plats): Bu taşıma ekipmanları yapısal olarak sadece taban platformu şeklindedir. Uç ve yan duvarları yoktur. Küçük alanda ağır tonajlı taşımaya makuldur. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. Doğal kullanım alanları gabari yükler ile ağır tonajlı yüklerdir.

Havalandırmalı (Ventilated) Konteynerler: Tepe ve taban profillerinde bulunan havalandırma kanallarından doğal hava dolaşımına izin veren konteyner tipidir. Genellikle 20' olarak üretilmektedir. Doğal kullanımı havadar ortamda taşınması gerekli yüklerdir. En sıklıkla yeşil kahve tanelerinin taşınmasında kullanılmaktadır.

Soğutuculu (Reefer) Konteynerler: Reefer konteynerler içerisinde soğutma ünitesi bulunan özel yalıtımlı konteynerlerdir. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. High cube olanları hafif ve hacimli yüklerin (çiçek, meyve vb.) taşınmasında kullanılır. Doğal kullanımı 0 ºC’nin altında veya üzerinde sabit ısıda taşınan gıda ürünleridir.

Dökme Yük (Bulk) Konteynerleri: Bu tip konteynerler tavan kısmında 3 adet yükleme kapağı ve kapı kısmında bulunan 2 adet tahliye kapakları olan konteynerlerdir. Genellikle 20' olarak üretilmektedir. Doğal kullanım alanı tahıl, hayvan yemi, baharat vb. yüklerin taşınmasıdır. 

Tank Konteynerler: Taşıyıcı neden olan tank ile çevreleyen profil çerçeveden oluşur

Kataloğumuza bakma fırsatınız oldu mu ?

Bize Ulaşın

  •   Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul
  •   0 850 888 10 21
  •   info@avrupakonteyner.com
  •   0 505 108 42 10
  •   0 505 108 42 10

Haritada Yerimiz