Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul

Avrupa Konteyner,Atık Konteyner,Cafe Konteyner - Lüxs Konteyner Evler
Lüxs Konteyner Evler
  • 410
  • 17 Haziran 2017, 02:19

Lüxs Konteyner Evler

Son dönemlerde konteyner ev örneklerini bilhassa yurtdışında daha fazla görüyoruz. Kargo konteynerlerinin bir ömrü var. Belli bir müddet sonra taşımacılıkta kullanılamıyorlar. Bu yüzden bir anlamda hurdaya çıkıyorlar, işte bir çeşit geri dönüşümle inşaat sektörüne giren bu malzeme taşımacılık için makul olmasa da temizlenip tekrar boyanarak yapılar için kullanılabiliyorlar. Adeta bir gecekondu gibi, hazırlanıp gelen konteynerler yerleştirilecekleri yerde hemen bir ev halini alabiliyor. Renk seçenekleriyle evinizi rengarenk yapabilir, bu karavandan daha konforlu yapıda kompakt bir yaşam kurabilirsiniz. Konteyner ev hem az hammadde kullanımı hem daha az olan iş gücü ihtiyacı hem de geri dönüşüm gibi nedenlerle tercih edilesi.

Tek bir konteynerden ufak bir ev yapılabileceği gibi çok sayıda konteyner ev yapımı için kullanmak mümkün. Bu durumda modüler yapıları da dizayna ilham veriyor. 

Sizi sınırlayan projeler, mekanlar çok yaratıcı dizaynlara imkân verebilir. Örneğin ufak mekanlarda da yaratıcı dizaynlara denk geliyoruz, çözülmesi gereken sorunler sıradan bir dizayndan daha özgün çözümleri ortaya çıkarabiliyorlar.


Başta ifade ettiğimiz gibi birçok konteyner ev tek bir koneynerden değil çok sayıda konteynerin birleşiminden oluşuyor. Böylece çok çeşitli dizaynlar oluştumak mümkün. Kütle olarak hareketli ve çeşitli ihtimallar sunan konteyner ev modelleri renk açısından da benzer çeşitlilikte seçeneklere açık. Bu örnekte girişin de bulunduğu konteyner kıpkırmızı renge boyanırken diğerleri beyaza boyanmış yalnız üst kata yerleştirilen konteynerın kenarları boyunca aynı kırmızı devam ederek kütlede bir renk tümlüğü oluşturulmuş.

Kataloğumuza bakma fırsatınız oldu mu ?

Bize Ulaşın

  •   Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul
  •   0 850 888 10 21
  •   info@avrupakonteyner.com
  •   0 505 108 42 10
  •   0 505 108 42 10

Haritada Yerimiz